Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

VESELÉ VELIKONOCE

Přejeme klidné a slunečné Velikonoce

Velikonoce
Velikonoce

Privat Apartma Ulrych - Ubytování Liberec přeje všem hostům krásné prožití Velikonočních svátků

Velikonoce patří k základním křesťanským svátkům. Ostatní svátky se pak odvozují vždy od data velikonoční neděle. Podle církve připadalo Kristovo utrpení na dobu, která následovala po jarní rovnodennosti a zároveň mu předcházel jarní měsíční úplněk. Toto pravidlo je považováno za základ a Velikonoce, konkrétně Velikonoční neděle, se slaví vždy první neděli po prvním jarním úplňku.

Tradice velikonoční pomlázky je velice stará. Zmiňuje se o ní už pražský kazatel Konrád Waldhauser, žijící ve 14. století. O velikonočním pondělí a úterý se prý šlehali manželé a milenci a ospalci i lenivci se časně z rána házeli do vody nebo alespoň polévali, aby se probrali. A co si každý z nás představí pod pojmem pomlázka? Tento název označuje svazek spletených vrbových proutků, který slouží jako nástroj ke šlehání. Pomlázkou je však také nazýván například výsledek z koledování. Plést pomlázku měl umět každý muž. Do různě velkých pomlázek z různého počtu vrbových proutků (3, 4, 6, 8, 9, 10, 12) se vplétala červená stuha.

Privat Apartma Ulrych - Ubytování Liberec nabízí také koledu:

Upletl jsem pomlázku, je hezčí než z obrázku, všechny holky, které znám, navštívím a vymrskám, než mi dají vajíčko, vyplatím je maličko.

nebo

Hody, hody, doprovody, běží zajíc kolem vody. Na zádech má mošničku, v té mošničce krasličku. Utíká s ní ke své milé zaječici roztomilé.

a komu se koledovat nechce:

Hody hody doprovody, koledovat neumím, navalte mi pětistovku, ať tu dlouho nečumim:-)

 

Rezerwacje on-line
      zniżka od 3%
Liberec panorama
Webkamery
Liberec - wycieczki
i nasze Propozycje

Kontakt

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Mój status Skype
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Partnerzy: Linki


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz