Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Prohlídka přírodní památky Panský lom

Od známých jsme se dozvěděli o liberecké přírodní památce Panský lom, kterou najdete nedaleko Horního Hanychova.

pansky lom 1
pansky lom 2
pansky lom 3

Sdělili nám, že se jedná o velice krásný vápencový lom, který též někomu může být známý pod názvem Michlerův. Neváhali jsme ani chvíli a do Liberce jsme se vydali.

Lom má kolmé a místy velice vysoké stěny, jež dosahují až 35 metrové výšky. Pokud do lomu zavítáte stejně jako my, spatříte také puklinovou jeskyni známou pod označením „Hanychovská“, která je nedílnou součástí lomu. Jeskyň se skládá ze složité puklinové struktury o délce zhruba 130 metrů.

Vchod do jeskyně je bohužel v současné době uzavřen. V dobách minulých byla velká část jeskyně odtěžena a také byla zničena krásná krápníková výzdoba.

Loupežnická jeskyně

Když už jsme byli u těch jeskyní, shodli jsme se na tom, že se podíváme ještě k takzvané Loupežnické jeskyni, kterou najdete asi 1 a půl kilometrů severním směrem od obce Oldřichovské sedlo.

Bohužel pro nás nebyla trasa k jeskyni jinak značena, museli jsme si tak koupit podrobnou mapu Jizerských hor, díky níž jsme nakonec, ač s drobnými obtížemi, cestu k Loupežnické jeskyni našli. Jeskyně je nenápadně ukryta mezi houštím a kameny, proto jsme si k jejímu úspěšnému nalezení mohli pořádně pogratulovat.

Jeskyně se skládá z úzké vstupní chodby, po které následují obrovské prostory, k nimž se váže pověst o loupežníku Petru Vorbachovi, který prý zde ukrýval své drahocenné poklady.

Jelikož jsme se chtěli po návštěvě těchto dvou krásných míst podívat ještě do centra Liberce, našli jsme si ve městě ubytování Liberec, abychom se druhý den mohli kochat dalšími krásami tohoto severočeského města.

Rezerwacje on-line
      zniżka od 3%
Liberec panorama
Webkamery
Liberec - wycieczki
i nasze Propozycje

Kontakt

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Mój status Skype
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Partnerzy: Linki


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz