Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Prohlídka hradu Tolštejn

Hrad Tolštejn

Tolštejn
Tolštejn
Tolštejn

Hrad je dnes historická zřícenina hradu v Lužických horách u Jiřetína pod Jedlovou. Každý rok se na hradu pořádají Tolštejnské slavnosti, které zahajují turistickou sezónu.

První zmíňka o gotickém hradu je z roku 1337. Návštěvníci mají z hradu výhled do širokého okolí (Lužické lesy, Jiřetín pod Jedlovou, Varnsdorf). Hrad Tolštejn leží nedaleko Liberce, proto toto místo doporučujeme jako vhodným místem na výlet z ubytování Liberec.

17.století byl hrad opuštěn a začal chátrat, později se stal vyhledávaným turistickým cílem, s nímž se spojují návštěvy známých osobností i místní pověsti. Zřícenina je chráněna jako kulturní památka České republiky, volně přístupná, v jejím areálu se nachází placená skalní vyhlídka umožňující pohled na území Čech a Saska. Tolštejn je i významnou botanickou lokalitou s výskytem vzácných teplomilných druhů rostlin. Návštěvníci z daleka si mohou zarezervovat ubytování v Liberci.

 

 

Rezerwacje on-line
      zniżka od 3%
Liberec panorama
Webkamery
Liberec - wycieczki
i nasze Propozycje

Kontakt

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Mój status Skype
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Partnerzy: Linki


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz