Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Hrad Grabštejn

Hrad Grabštejn

kaple hradu Grabštejn
hrad Grabštejn
interiér hradu
slavnosti na hradě

Hrad a zámek Grabštejn je situovaný nedaleko Liberce u města Hrádek nad Nisou.

Tato kulturně historická památka je dominantním bodem nad údolím řeky Lužické Nisy. Láká ročně mnoho návštěvníků a to díky své mohutné věži, která prodělala několik přestaveb.

 

Pár slov k historii hradu

V 15. století byl Grabštejn svědkem mnoha bojů, bitev a válečných střetů. Jeho opevnění bylo velice pevné a po několika menších rekonstrukcích je vidět dodnes.

Hrad Grabštejn vystřídal mnoho majitelů, jedním z nich byl Jiří Mehl ze Střelic v 16. století, který gotický hrad velkolepě přestavěl. Z hradu se stává reprezentační sídlo s obrovskou změnou původní kaple sv. Barbory, která je dnes v Čechách označována za perlu renesance na venkově. V kapli jsou pokryté stěny vzácnými malbami a nachází se zde vzácné renesanční lavice. V průběhu třicetileté války byl vlastníkem Albrecht z Valdštejna. Po dlouholetém chátrání hradu se ho v roce 1704 ujali Clam-Gallasové, kteří prosluli další přestavbou hradu a rekonstrukcí Nového zámku – součásti Grabštejna. Zvelebovali park, rozšiřovali bohatý interiér a dbali na kulturní život na hradě. Od 90. let se zde probíhá kompletní rekonstrukce hradu, která je co nejšetrnější k památce hradu, aby zachovala jeho historickou podobu.

 Současnost

 V dnešní době hrad neslouží pouze pro turistické účely, nýbrž se zde konají svatby, konference, semináře a sezónní akce např. koncerty, slavnosti atd. V blízkosti hradu a okolí se nachází skvělé ubytování, za nízké ceny a příjemnou atmosférou. Nše apartmány Liberec Vás mile přivítají.

Rezerwacje on-line
      zniżka od 3%
Liberec panorama
Webkamery
Liberec - wycieczki
i nasze Propozycje

Kontakt

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Mój status Skype
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Partnerzy: Linki


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz