Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Frýdlant v Čechách

Frýdlant v Čechách

Zámek Frýdlant
Interiér
Radnice


Frýdlant se rozprostírá na obou březích řeky Smědé. Město leží od našeho ubytování zhruba 23 km.

Frýdlant oplývá svou bohatou historií a zajímavou architekturou. Za zmínku stojí frýdlantský hrad a zámek, který byl za svého rozkvětu obléhán vojsky a sídlem Albrechta z Valdštejna. V dnešní době mohou návštěvníci podniknout prohlídku celého hradu nebo navštívit velmi známou Jazzovou dílnu, která se koná na nádvoří hradu.

Dominantou náměstí je neogotická radnice z 19. století kde sídlí Městské muzeum a informační centrum, kde vám poradí kde se ubytovat a co popřípadě dále navštívit. Náměstí také nově zdobí socha Albrechta z Valdštejna a nově vytvořená kašna. Historickou atmosféru též tvoří celkový tvar a domy na již zmíněném náměstí. V centru města je možnost stravování a ubytování.

Ve své původní podobě zde dodnes stojí pár roubených domků, které nám každý den připomínají středověkou dobu. V rekonstrukci do r. 2013 je také místními obyvateli oblíbený Betlém v Zahradní ulici u pošty.

Ve městě Frýdlant se každé dva roky koná velice známé a nezapomenutelné Valdštejnské slavnosti, které vždy do frýdlantského výběžku přilákají mnoho návštěvníků a turistů. V této době můžete vidět dobovou tržnici na náměstí, zbrojnoše pochodující v renesančních kostýmech, nádherný ohňostroj, středověké bitvy na lukách a koncerty středověkých skupin z celé ČR. Během slavností je zde nouze o ubytování, pokud jste tedy z daleka, neváhejte a zarezervujte si pobyt včas.

Po pravém toku řeky Smědé nalezneme též historickou památku děkanského chrámu sv. Kříže, kde se konají mše a koncerty pěveckých sborů. Před kostelem stojí mariánský sloup z 18. Století, který je vytvořen z mramoru. Přímo ve městě dále slouží k aktivnímu odpočinku místní zimní a fotbalový stadion, tenisové kurty, posilovna a tělocvična. Kulturní vyžití nabízí kino, knihovna a muzeum. Centrum města tvoří síť restaurací, ubytovacích zařízení a obchodů. 

Rezerwacje on-line
      zniżka od 3%
Liberec panorama
Webkamery
Liberec - wycieczki
i nasze Propozycje

Kontakt

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Mój status Skype
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Partnerzy: Linki


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz