Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Cestopis našich hostů: Po církevních stavbách v Li

Rádi objíždíme Českou republiku a navštěvujeme různé církevní stavby. Tentokrát jsme se i s dětmi vydali na Liberecko.

Naše rodina je silně věřící, rádi objíždíme Českou republiku a navštěvujeme různé církevní stavby. Tentokrát jsme se i s dětmi vydali na Liberecko, kde se církevních staveb nachází skutečně mnoho. Sami jsme byli zvědaví, jak se nám výlet zalíbí.

Jelikož jsme z Jihlavy, museli jsme si v Liberci vybrat nějaký penzion či apartmán na přespání. Naštěstí nám nabízelo město Liberec ubytování opravdu kvalitní a komfortní. V plánu bylo v odpoledních hodinách odjet do tohoto severočeského města a ještě týž den navštívit jednu církevní stavbu. Zbytek staveb jsme pak chtěli obejít následující den.

Tou stavbou, než jsme se odebrali k ubytování do penzionu, byl chrám sv. Antonína Velikého, které dominuje 70 metrů vysoká věž. Interiér chrámu je postaven v protestantském duchu, nechybí zde 10 metrů vysoký hlavní oltář s patrony české země. Chrám se nachází v Kostelní ulici, tedy na Sokolském náměstí.

Druhý den, v neděli, jsme se hned po snídani vydali do kostela sv. Jana Křtitele, jehož návštěva nás zavedla do liberecké čtvrti Rochlice. Kostel má všem připomenout dávnou historii této části Liberce.

Již dříve jsme slyšeli o kostelu sv. Kříže, který jsme se proto rozhodli navštívit. Tento kostel je nejcennějším barokním kostelem v Liberci. Svým návštěvníkům nabízí dochovaný původní barokní interiér z 18. století.

Po obědě jsme měli před naším odjezdem zpět na Vysočinu v plánu navštívit ještě dvě církevní stavby. Tou první byl kostel Panny Marie u Obrázku. Tento rotundový kostel se nachází na klidném místě Horské ulice v Ruprechticích. Jedná se o jednu z největších dominant Liberecka.

Poslední naší zastávkou na cestě po libereckých církevních stavbách byl kostel Nejsvětější Trojice, který je postaven v liberecké čtvrti Vratislavice nad Nisou. Po jeho návštěvě jsme již nabrali směr Jihlava.


Rezerwacje on-line
      zniżka od 3%
Liberec panorama
Webkamery
Liberec - wycieczki
i nasze Propozycje

Kontakt

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Mój status Skype
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Partnerzy: Linki


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz